САЙТ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ, БАТЬКІВ ТА НЕБАЙДУЖИХ ДО ОСВІТИ

09/08/2019

Критичне мислення — це....

Критичне мислення — це здатність дивитися на проблему, аналізувати її та висувати творче та ефективне рішення. 

Воно є однією з найважливіших навичок, які наші діти можуть навчитися. Навички критичного та творчого мислення допомагають нам приймати правильні рішення та знаходити вихід навіть з найскладніших ситуацій. Діти з хорошими навичками критичного мислення будуть більш успішними, як стануть дорослими.

Далі, ми розглянемо 3 простих способи, за допомогою яких ви можете заохотити критичне та творче розв’язання проблем у ваших дітей.
Цим поділяться з нами Дмитро та Галина Кайгородови – засновники початкової школи та дитячого садочка Кияночка, що розташаваний по вулиці Борщагівська, 204-г, та у житловому комплексі “Ліпинка”, на вулиці Сергія Данченка 2А.»

Навчайте дітей бавитися самостійно

Як навчити дитину мислити критично та творчо? Кияночка школа сад.
Коли наші діти є немовлятами, ми любимо їх на руках та обіймати. Ми граємося з ними, тому що вони ще не можуть розважитися самостійно і взаємодіємо з ними, навчаючи новим діям та рухам.
З роками, замість того, щоб продовжувати покладатися на нас для розваги, ми починаємо навчати їх, як можна розважати себе самостійно. Частиною цього процесу є те, що вони проводять час наодинці з собою.
Невже ми залишимо дитя нудьгувати? Так, правильно! Саме нудьга мотивує дитину знайти собі якесь заняття. Дослідження показують, що діти, які знають, як заповнити свій час, рідко відчувають себе ізольованими або самотніми. Навпаки, буучи творчою особистістю, вони вчаться задовольнятися будь-якою ситуацією й дійсно веселяться.

Що дасть самостійність для дитини?

Самостійність дуже важлива, адже вона вчить дитину:
1. бути спокійною;
2. обходитись без батьків;
3. розв’язувати проблеми.

Заохочуйте творчу гру

 Кияночка школа сад.
Творчість потрібна дітям, щоб мислити нестандартно. Але сучасні діти, яким доступні всі блага цивілізації, не є творчими. Вони більше не перетворюють палицю на коня або у меча, тому що вони можуть пограти у відеоігри, де їхній персонаж може їздити на коні чи розмахувати мечем. Тому для багатьох з них творчість стала тим, чому їх треба навчати.

Важливі моменти:

  • 1. Ніколи не пізно починати. Сьогодні творчі ігри доступні навіть для немовлят. Але якщо ваша дитина вже старша, не хвилюйтеся! Нічого страшного, починати ніколи не пізно.
  • 2. Ресурси. Дайте дитині ресурси, які заохочують творчість.
  • 3. Творчі простори. Ви можете призначити простір для деяких типів творчої гри. Ганок або гараж для малювання, куточок для одягання, килимок для ЛЕГО. Це допоможе приборкати творчу плутанину, яка може розвиватися під час вивчення дитиною своїх творчих сторін.
  • 4. Нехай діти малюють поза лініями. Ви стурбовані тим, що ваша дитина не розфарбовує зелене дерево так, як це має бути? Або вона не може залишитися в межах ліній? Не хвилюйтесь! Вони творчі! І якщо вони помиляються, то зможуть зрозуміти, що має відбутися далі. Давайте дітям чистий папір, а також книжки-розмальовки. З чистого паперу «діти більш вільно виражаються у своїх малюнках, особливо якщо вони все ще мають обмежений словниковий запас».
  • 5. Не турбуйтеся про кінцевий результат. Так, дитячий суп ніхто їсти не буде. Картина, яку намалювала ваша дитина, більш схожа на картоплю з очима. Метою творчості є процес, а не кінцевий результат. Замість того, щоб запитувати: «Що це таке?», скажіть: «Розкажи мені про це! Тобі було весело? Яка твоя улюблена частина?”. Це кращий спосіб поговорити про те, що ваша дитина зробила, і зосередитися на цьому процесі.

Будьте прикладом

Ми, мабуть, чули, що наслідування — це щира форма лестощів. Що ви відчуваєте, коли бачите, як ваші сини та дочки вас наслідують? А ви знали, що діти можуть також копіювати наші навички розв’язання проблем? А вони можуть!
Ви самі можете змоделювати способи, які допоможуть вашим дітям розвинути критичне мислення та творчі навички розв’язання проблем. Наприклад:
  • Поділіться своїми помилками. Чому так важливо показувати нашим дітям, що ми теж зазнаємо невдачі? А тому, щоб вони бачили, що невдача може трапитись з кожним.
  • Нехай вони висловлюють свої думки всупереч вашій. Мислення “поза рамками” розвиває уяву. Іноді думки вашої дитини можуть відрізнятися від наших, особливо коли вона росте. Їй потрібно боротися з цими думками та прийти до певного висновку. Замість того, щоб говорити їм, що вони помиляються, заохочуйте їх до виправдання цих думок. Їхнє мислення може вас здивувати.
  • Зменште час, який проводиться біля екрана. Неструктурований час гри більш цінний для розвитку мозку дитини, ніж електронні засоби масової інформації. Але не тільки діти повинні скоротити час, витрачений перед екраном. Батькам також необхідно його скоротити й більше часу проводити за розмовою, а не екраном смартфона, телевізора чи ПК.
  • Сімейна трапеза. Згідно з дослідженнями: вечеря повним складом є однією з найважливіших речей, які ви можете зробити разом зі своїми дітьми. Це не тільки навчить дітей їсти здорову їжу, але й покращить ваше спілкування в сім’ї.

Немає коментарів:

Дописати коментар

😲😤😭ОБРАЗА - наслідки гордині і невміння спілкуватися!

 😲😤😭 ОБРАЗА - наслідки гордині😠 і невміння спілкуватися🤐! Кожній людині властиво ображатися. Ось навіть сьогодні по дорозі на роботу х...